5.      Téglás Mátyás                       1:0

7.      Pásztor Zoltán            0:1

8.      Tóth Dániel                0,5:0,5

9.      Bényi András              0,5:0,5

10.  Burd Barna                 0:1

Voltak sejtéseink, hogy az idei bajnokság utolsó fordulója nem lesz fáklyásmenet számunkra, miután épp a bajnokcsapattal kerültünk össze. Az a 3 pont, amit szerezni tudtunk ellenük (két győzelemmel, két remivel), édeskevésnek bizonyult a dobogós helyezés eléréséhez. Ettől függetlenül Kuthi Balázs és Téglás Matyi már a játszma kezdeti szakaszában előnyös állást hozott ki a megnyitásból, s a továbbiakban ezt mindketten nyugodt, pontos kezeléssel nyerésig tudták fokozni. Bényi András és Tóth Dani játékerejéből most csupán döntetlenre futotta, a többieknek pedig egyáltalán nem ment a játék, most, amikor a legnagyobb szükség lett volna rá. Szokott ez így történni, s olcsó vigasz, hogy a dunaharasztiak egy jó csapatösszeállításban tudtak hozzánk utazni. Nagy múltú sportegyesületről van szó, csaknem 100 éves sakkhagyományokkal, MB 1-es sakkcsapattal… szóval nem véletlen, hogy évek óta ők nyerik a Pest megyei 1. osztályú bajnokságot. A mi 17 igazolt sakkozónkkal szemben ők 60 sakkozóból tudnak tízfős csapatot szervezni, és erősorrendjük elejére sajnos beültetnek igen erős sakkozókat is. A megyei csapatbajnokságok során a mi csapatunk nem egyszer végzett már dobogós helyen, s többször is felkerülhettünk volna a szuper csoportba, de az ottani szerepléshez igazolnunk kellene komolyabb játékerejű sakkozókat. Pillanatnyi anyagi helyzetünk sem engedné meg ezt a luxust, nem beszélve régi elvünkről, már hogy a Galgavidéki Sakkbarátok Sportegyesülete lehetőleg Galga környéki sakkozókat szerepeltessen. Meg kell hát békélünk a jelenlegi 5. helyezéssel. A Pest megye 1. osztályú bajnokság kilenc csapata között négy csapat végzett előttünk, négy csapat utánunk, vagyis a szó szoros értelmében középen vagyunk. Gratulálnunk kell Pásztor Zolinak és Téglás Matyinak, akik holtversenyben lettek csapatunk legjobb pontszerzői, közel 70 százalékos egyéni teljesítménnyel. Kuthi Balázsról mondható még el, hogy majdnem hasonló teljesítményt produkált az idén. Amennyiben csapatunk minden versenyzőjének (beleértve e sorok íróját is) sikerült volna ugyanezt a teljesítményt nyújtania, természetesen megnyertük volna a bajnokságot.